Hoş geldin!

Sitemize kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilecek, paylaşımda bulunabilecek ve özel mesaj gönderebileceksiniz.

Şimdi kayıt ol!

Metaverse Haberleri - haberlermetaverse

Aktif üye
Katılım
31 Ocak 2022
Mesajlar
28
Çözümler
23
, kripto paralar, nft

Metaverse Nedir?

sorusu son yıllarda en çok sorulan sorulardan birisi haline gelmiş durumda.
Metaverse’ün amacı sanal bir gerçeklik dünyasının kurulmasını sağlamaktır. Son dönemlerde adını geniş kesimlere duyurması ise Facebook CEO’su olan Mark Zuckerberg’in bu alanda attığı adımlar sayesinde gerçekleşti. 2021 Ekim ayında Facebook şirket olarak ismini Metaverse’e ithaf olacak şekilde Meta olarak değiştirdi. Bu ise Metaverse evreninin gelişimini çok daha hızlı hale getirdi. Pek çok bilim ve teknoloji uzmanı gelecekte sanal gerçekliğin günlük yaşamda önemli bir role geleceğine inanıyor. Öyle ki insanlar zamanlarının çoğunu “gerçek gibi algıladıkları” sanal evrende geçirebilecekler. Bu evrenin adı ise örneğin “dünya” gibi “Metaverse” olarak adlandırılıyor. bu ve daha fazlası için sitesini ziyaret edebilirsiniz

NFT Nedir?​


Değiştirilemez jeton, temelde kimsenin düzenleyemeyeceği, göremeyeceği şeffaf bir sahiplik, satın alma ve ticaret geçmiş olan blok zinciri kullanılarak doğrulanır. Yani kısaca Nft haberleri, bir değere sahip olan ve tahsil edilenilen dijital bir varlıktır. daha fazla güncel için ziyaret ediniz.

Metaverse ve Kripto Paralar​


ın kullanılması yakın gelecekte adından çok daha sık söz ettirebilir. Özellikle kabulü Metaverse’e göre daha çabuk gerçekleşmiş olsa da bu alanda yaşanacak gelişmeler Metaverse evreninin de çok uzak olmayan bir gelecek daha popüler hale geleceğini gösteriyor. Kripto paralar ve Metaverse evreni ise uyumlu çalışma göstermek açısından çok iyi fırsatlar sağlayabilir.

Yerli Metaverse Platformları Önemli Gelişmeleri Hedefliyor​

Amaç Global Düzeyde Tanınmak
Sanal ve gerçek dünyayı bir araya getiren metaverse için her geçen gün ilgi de artıyor. Özellikle bu alanda yer almak isteyen şirketler için de önemli fırsatlar doğuyor. BİTES tarafından geliştirilen XperVerse de bu bakımdan globali hedefleyen bir metaverse oluşumu olarak dikkat çekiyor. ASELSAN’a bağlı olan BİTES, genişletilmiş gerçeklik XR kapsamında geliştirdiği teknolojiler ile askeri ve sivil alanda önemli bir rakip olarak öne çıkmayı başarıyor.

 
Aktif üye
Katılım
31 Ocak 2022
Mesajlar
28
Çözümler
23
daha fazla haber isteyen olursa konuyu beğensin burayada girerim
 

Benzer konular

Üst