Metaverse Girmek İçin Gerekli Ekipmanlar Neler?

Aktif üye
Katılım
31 Ocak 2022
Mesajlar
28
Beğeniler
23
metaverse-landscape-glow-860x484 (1).jpg

Metaverse haber, gerçek dünyanın adeta sanal bir kopyasıdır. Sanal dünyaları keşfetmek, alışveriş yapmak, arkadaşlarla takılmak, oyun oynamak ve sanal dünyalara çıkmak için sanal bir avatar oluşturabilirsiniz. Yalnızca bunu destekleyecek uygun teknolojinin mevcudiyeti ile sınırlıdır.

Metaverse Dünyasına Nasıl Girilir?

Metaverse’in dünyamızın adeta kaçınılmaz devamı ve web’in önemli bir yinelemesi olduğu göz önüne alındığında, büyük soru ona nasıl girileceğidir. Örneğin, Web3’ün bir parçasıysanız, bir kripto cüzdanınız var veya sizler bir NFT haber satın alıyorsunuz. Zaten meta veri deposunun bir parçasısınız. Şu anda birleşik bir meta veri deposu yok, ancak The Sandbox, Decentraland ve Axie Infinity gibi çeşitli platformların denediği ayrı meta veri tabanı tabanlı çeşitli projeler var. Mevcut Metaverse projelerinin çoğu, Ethereum ışığında çalışır ve ayrıca kendi Metaverse belirteçlerini kullanır. Decentraland MANA kullanır ve Axie Infinity’nin yerel yönetim belirteci AXS kullanır. Farklı Metaverse platformlarına erişmek farklı adımlar gerektirebilir, ancak hepsi temelde üç adet gereksinimi paylaşır: ideal bir hesap oluşturma, dijital cüzdana sahip olma ve avatar oluşturma. Metaverse giriş yapmak için bu gereksinimlere sahip olmak şarttır.

metaverse-1-1.jpg
Metaverse Dünyasına Girmek İçin Gerekli Donanımlar Nelerdir?

Metaverse dünyasına giriş gerçekleştirme isteği duyan biri olarak, ekipmana ihtiyacınız var. Neyse ki, pahalı yüksek teknoloji ekipmanlar satın almak zorunda değilsiniz. Metaverse’e sadece akıllı telefonunuzla girebilirsiniz. Örneğin, Sensorium Galaxy mobil uygulamasında mevcut olan meta veri kaynaklarına göz atabilirsiniz. Metaverse’i deneyimlemek için bir telefon yeterlidir. Ancak Metaverse’de gerçek sanal dünyayı deneyimlemek istiyorsanız, bir VR kulaklık veya AR akıllı gözlük modelleri arasından da seçimler yapmayı ve satın almayı düşünebilirsiniz.


Metaverse dünyasına nasıl girileceğine karar verirken göz önünde bulundurulması gereken birbirinden çeşitli pek çok nokta vardır. Doğru VR başlığını seçmek, VR deneyiminizi belirlemede en önemli olan etkenlerden biridir. Metaverse dünyasını gerçekten deneyimlemek için bir VR kulaklık seçme fikri son derece idealdir. Metaverse’deki varlığınızı gerçekten hissetmenin tek yolu budur. Kulaklığınıza bağlı olarak, diğer kullanıcılarla iletişim kurabilir veya seçtiğiniz bir avatarla Metaverse dünyasına katılabilirsiniz. Peki ya Metaverse Experience ürünlerini deneyimlemek istiyorsanız; Meta (eski adıyla Facebook), Meta Quest 2, piyasadaki en çok arzu edilen kulaklıktır. Playstation VR ve Valve Index daha sonra Metaverse deneyimi için adeta rekabet edecektir. VR kulaklıklara olan yoğun talep de son dönemlerde giderek artış göstermiştir. Metaverse’in ana özelliklerinden biri, içindeki şeyleri satın alma ve sahip olma yeteneğidir. Bu, sanal özellikleri, nesneleri ve meta veri deposunda yararlı olan diğer her şeyi içerir. Ayrıca gerçek ürüne de erişebilirsiniz. Amazon gibi çevrimiçi perakendeciler de yakın dönemde Metaverse dünyasında satış gerçekleştirmeye başlayabilir. Bu noktada metaverse için ekipmanlar satın almak şart haline gelebilir ve ihtiyaç artabilir.

kaynak; https://www.haberlermetaverse.com/
 
Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Benzer konular

Üst