Workshop haritalarıyla map döngüsü nasıl yapılır?

RunAway
Yönetici
Katılım
13 Tem 2021
Mesajlar
897
Beğeniler
355
CS2 güncellemesiyle birlikte haritalar artık server tarafında tutulmuyor, workshop üzerinden çalıştırılıyor. Bunun için workshop üzerinde bir koleksiyon oluşturup içerisine dahil etmek istediğiniz haritaları eklemeniz gerekiyor.

1. Koleksiyon Oluştur kısmından sunucunuzda çalıştıracağınız haritaları içine dahil edeceğiniz bir koleksiyon oluşturun.
Bu kısımda koleksiyonunuza bir isim vermeniz ve resim eklemeniz yeterlidir. Kaydet ve devam et diyip ilerleyelim.
2. Bu sayfadan içerisine ekleyeceğimiz haritaları seçelim.
"Favorilerinizdeki öğeler" veya "Abone olunan öğeler" kısmından daha önce seçtiğiniz haritaları hızlıca tikleyip bu koleksiyona dahil edebilirsiniz. Bir harita seçtikten sonra kaydedip devam edelim.
3. Bu sayfada Yayınla kısmı çıkıyor. Yayınlaya bastıktan kısa bir süre sonra koleksiyonunuz workshop üzerinde yayınlanıyor.
Koleksiyonunuzun linkinin sonundaki rakamlar id oluyor. Onu kopyalayıp CS.Center panelinizde kullanabilirsiniz.

Daha sonra bir atölye haritasını koleksiyonunuza dahil etmek isterseniz, haritanın sayfasında Koleksiyona Ekle seçeneği bulunuyor. Ona tıklayıp koleksiyonunuzu seçerek hızlıca dahil edebilirsiniz. Yine aynı şekilde koleksiyonunuzun düzenleme kısmından çıkartmak istediğiniz haritaları çarpıya basarak liste dışında bırakabilirsiniz.

CS.Center server ayarları kısmına girip en alta indiğinizde Workshop Ayarları kısmı bulunuyor. Bu kısımdan Workshop Collection Id kısmına koleksiyonunuzun linkinin sonundaki rakamları girip kaydedin. Sunucunuzu yeniden başlatın, sunucunuz artık bu koleksiyonla başlatılacak. !workshop haritaismi şeklinde bu koleksiyondaki haritaları sunucunuzda açabilirsiniz.

!workshop mapismi şeklinde sunucunuzda koleksiyonunuzdaki mapleri açabilirsiniz.
 

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Benzer konular Tarih
Boundless 0 736

Benzer konular

Üst