Hoş geldin!

Sitemize kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilecek, paylaşımda bulunabilecek ve özel mesaj gönderebileceksiniz.

Şimdi kayıt ol!

Steam İçin Yeni Bir Güncelleme Yayınlandı

Tanınmış üye
Admin
Katılım
16 Şub 2023
Mesajlar
96
Çözümler
23
images (97).jpeg


Valve, popüler oyun mağazası Steam için yepyeni bir güncelleme yayınladı. Yeni güncellemeyle birlikte oyun aramaları çok daha koordineli bir biçimde gerçekleşecek. PC oyun mağazasının arama işlevi, tam olarak ne aradığınızı bildiğinizde oldukça mantıklı sonuçlar çıkarıyor ve sorgularınız çok spesifik olmadığında bile ilginizi çekebilecek başka oyunlar önerebiliyor. Ancak bu aramalar artık çok daha gelişmiş olacak.

Valve belirli mağaza merkezleri, etiketler veya geliştiriciler için artan aramalara yanıt olarak Steam’in otomatik öneri özelliğini genişletiyor. Önceden, filtre özelliğine sahip etiketleri kullanarak arama yaptıktan sonra aramanızı türe göre daraltabiliyordunuz. Artık ana arama alanına yazarken platform, arama sorgusuyla eşleşen ilgili etiketleri anında görüntüleyecek. Bu etiketlere tıklamak, doğrudan ilgili türlere göre filtrelenmiş oyunlara gitmenizi sağlayacak.


Steam Güncellemesi Büyük Kolaylık Sağlayacak​


images (98).jpeg


Bu, oyuncuların oynaması ücretsiz gibi kategorileri veya hayatta kalma gibi ayrı etiketleri kolayca bulmasına olanak tanıyacak. Güncelleme ayrıca kullanıcıların en sevdikleri geliştiricileri, yayıncıları ve markaları aramasını kolaylaştıracak. Eskiden, yayıncı ve marka sayfalarına ulaşmak için önce oyunların mağaza sayfalarından birine tıklamak gerekiyordu. Artık arama kutusundan direkt geliştirici sayfasına gidilebilecek.

Steam’in arama işlevindeki bir diğer dikkate değer gelişme, yazım hatalarını ve yanlış yazılmış sözcükleri tespit edebilmesi. Daha önce yanlış bir terim yazdığımızda yararı olmayan sonuçlar karşımıza çıkıyordu. Artık mağaza, direkt olarak düşündüğümüz oyunu gösterecek. Güncelleme PC masaüstünün yanı sıra, mobil cihazlarda ve web sitesinde de uygulandı. Steam’in 2024’ten itibaren Windows 7 ve 8’i desteklemeyeceğini de unutmamak gerekiyor.

Steam,Steam Güncelleme,
 
Üst