Hoş geldin!

Sitemize kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilecek, paylaşımda bulunabilecek ve özel mesaj gönderebileceksiniz.

Şimdi kayıt ol!

RunAway ismi nereden geliyor?

Yönetici
Yönetici
Yönetici
Katılım
13 Tem 2021
Mesajlar
820
Çözümler
307
Merhaba herkese,

Bugün size topluluk ismi olarak neden "runaway" seçtiğimi anlatacağım. Yaklaşık 10 yıl önce slot olarak başladığım bir cs 1.6 sunucusu vardı. Bu sunucu surf combat modunda bazı bölgelerinde korumalar olan güzel bir surf sunucusuydu. Bu sunucuda uzun bir süre zaman geçirip emek vererek slottan adminliğe, adminlikten yardımcılığa gibi tanımlamalar aldım. Ortam güzeldi ve daha güzel yapabilmek için gerek ts3, gerek facebook sayfası gerekse forum sitesinde düzenlemeler ve aktif olarak içerik paylaşımları yapıyordum. Bunun devamında surften biraz sıkıldığım için aynı topluluğun sahibiyle görüşerek ikinci sunucusu açmayı talep ettim. O da benim isteğimi kırmayarak Jailbreak + Deathrun sunucusunu açtım ve yönettim. Her şey gayet iyi giderken sahibinin işlerinden dolayı bir süre sonra bu topluluğu kapatma kararı aldı. İsmi positive Gaming olan bu sunucu o yıllarda hizmet vermeyi bıraktı ve benimde emeğim bi yerde boşa gitmiş oldu diyebilirim geriye sadece deneyim kaldı.

Aynı isimle (positive Gaming) devam etmek için biraz direttim fakat bu ismin onun dışında kullanılmasını istemiyordu. Bu yüzden yeni bir isim arayışına girdim. Gerekli tanınırlık ve bilgi elimde olduğu için fazla beklemeden bir isim bulup Jailbreak + Deathrun moduyla devam etme kararı aldım. Arkadaşlarımdan da bir çok fikir geldi, fakat seçtiğim mod Jailbreak olduğu için runaway (kaçak) kelimesi bana çok anlamlı geldi. Kelimenin çok yaygın olmasının dezavantajları da oldu tabi ki. Örneğin google'da bu isimle yazılmış çok fazla şarkı var. Fakat zamanla sitemiz en son sayfalardan ilk sayfaya ve üstlere tırmanmaya başladı. Topluluk sunucusu oynayan hemen hemen herkes bu ismi mutlaka bir yerlerde duymuş veya görmüştür.

Dönem dönem runaway ismini değiştirme isteği yaşasam da daha iyi bir isim bulamadığım için 9 yıldır bu isimle kaldı. Bu süreçte hiçbir zaman büyük hatalar yaparak ismi lekelemediğim için kendime çok teşekkür ediyorum :cool:. Kurallara uyan, toplulukla oynamayı bilen herkesi memnun etmeye ve yeni geliştirmeler deneyerek güncel ve yenilikçi anlayışımızla csgo'dan sonra cs2'de de olmaya devam edeceğimizi bu yazı aracılığıyla duyurmak isterim!
 

mrc

EnderMovie
Moderatör
Admin
Katılım
20 May 2023
Mesajlar
233
Çözümler
56
Anlatım için teşekkürler...
9 Yıl olmuş... Zaman hızlı geçiyor.
 
Tanınmış üye
Admin
Katılım
12 Tem 2022
Mesajlar
113
Çözümler
14
Güzel anlatım olmuş. Noktalama işaretleri düzgün kullanılmış, paragraflar sürükleyici anlatıma sahip ve evet doğru "RunAway" ismini bilmeyen yok.
 

Benzer konular

Üst