Hoş geldin!

Sitemize kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilecek, paylaşımda bulunabilecek ve özel mesaj gönderebileceksiniz.

Şimdi kayıt ol!

DuckDuckGo Windows tarayıcısı açık beta sürümüyle yayınlandı

Yönetici
Yönetici
Yönetici
Katılım
13 Tem 2021
Mesajlar
834
Çözümler
321
duckduckgo windows tarayıcısı

Gizlilik odaklı arama motoru DuckDuckGo geçtiğimiz Ekim ayında internet tarayıcısını kullanıma sunmuştu. Ancak sadece Mac bilgisayarlar için yayınlanmıştı. DuckDuckGo web tarayıcısı nihayet Windows platformunada adım attı. Şirket, Windows PC'ler için herkese açık bir beta sürüm yayınladı.

Tarayıcının Windows sürümünün de kullanıcı gizliliğini korumaya odaklandığını belirtelim. DuckDuckGo herhangi bir web sitesine girdiğinizde coğrafi konum izlemeyi engellediği gibi trafiğin büyük bölümünü şifreliyor ve tüm izleyicileri devre dışı bırakıyor.

Kullanıcılara çok sayıda özellik sunuyor

Tarayıcı henüz uzantıları desteklemese de reklam engelleyici ve şifre yöneticisi gibi yerleşik özelliklere sahip. Ayrıca YouTube videolarını reklam olmadan izlemenizi sağlayan Duck Player özelliği var. Bu aynı zamanda YouTube’un izleme geçmişinizi izleyemediği için kullanıcı takibine yönelik öneriler sunulmasını da engelliyor.

DuckDuckGo, IP adresinizi ve özel sistem bilgilerinizi de gizlediği için hiçbir web sitesi bu bilgileri göremez ve kayıt alamaz. Bu izleyiciler çalışamadığı için internet siteleri daha hızlı yanıt verir.

Gelecekte DuckDuckGo'ya uzantı desteği de eklenecek. Geliştirici beta sürecinde eksiklerin olduğunu fakat bu eksikleri hızlı bir şekilde kapatacaklarını belirtiyor. Ayrıca tarayıcının Google Chrome'dan yaklaşık %60 daha az trafik kullandığını da iddia ediyor. Tek tıkla tüm sekmeleri anında kapatma kendi deyişleriyle yakma özelliği ve tarama verilerini silme olanağı da sunan tarayıcı aynı zamanda @duck.com adresini kullanarak gerçek e-posta adresinizi gizleyerek çevrimiçi hizmetlere kaydolmanızı sağlıyor.

1687526489089.png

Tarayıcıyı hemen indirmek için adresine gidin, ve yükleyiciyi çalıştırın.​
 
Tanınmış üye
Katılım
19 May 2023
Mesajlar
75
Çözümler
20
Google'dan daha kullanışlı gibi RAM kullanım durumuna göre bunu kullanabilirim çok faydalı olmuş konu eline sağlık.
 
Benzer konular Tarih
Xiao Minghai 3 810

Benzer konular

Üst