CS:GO FPS Arttırma Rehberi

Yönetim
Yönetici
Moderatör
Admin
csgo-fps-artirma-rehberi.jpg
Merhaba bugünkü CS:GO rehberimizde FPS arttırma konusuna değineceğiz. Frame Per Second(Saniyedeki Kare Hızı) anlamına gelen FPS oyunlar için çok büyük bir önem taşıyor. FPS değeriniz ne kadar yüksek olur ise oyunlar daha çok akıcı olur. Bu sorunları çözmenin bir kaç yolu var. Dilerseniz yeni bir sistem toplayabilirsiniz fakat şuan ki ekonomi buna el vermeyebilir. Bir diğer yöntemimiz ise bilgisayar üzerindeki ayarlamalar ile FPS değerlerinizi daha stabil hale getirmek. İsterseniz başlayalım...

1. Adım : Başlatma Seçenekleri

Buradan başlatma seçenekleri konumuzu ziyaret edebilirsiniz. FPS değerinizi daha çok stabil hale getirecektir.

2. Adım : AMD ve NVIDIA Ekran Kartı Ayarları

AMD ayarları için sırasıyla;
Oyun Sekmesine girin.
Üst tarafta Genel Ayarlar mı arıyorsunuz? kısmından Tüm Grafikler butonuna tıklıyoruz.
Ardından açılan kısımda

cs-go-amd-ayarlari.png

kısmına tıklıyoruz.

cs-go-amd-ayarlari2.png

cs-go-amd-ayarlari3.png

Sırasıyla görselde gözüken şekilde ayarları yapıyoruz. AMD ekran kartları için ayarlar bu şekildeydi.

NVIDIA ayarları için sırasıyla;
NVIDIA Denetim Masası > 3D Ayarları > Görüntü ayarlarını önayarla yap
kısmına geliyoruz.
cs-go-nvidia-ayarlari.jpg
"Benim tercihlerimi kullan ve şunlara önem ver: Performans" yapıp ardından Uygula diyoruz.

3D Ayarları > 3D Ayarlarının yönetilmesi
"Eşyönsüz süzme, kenar yumuşatma, trilineer optimizasyon" ayarlarını "Kapalı"
“Güç yönetimi modu” ve “Kalite” tercihlerini ise sırasıyla “Maksimum performans” ve “Yüksek performans” olarak ayarlıyoruz.

cs-go-nvidia-ayarlari2.jpg
NVIDIA ayarları da bu şekildeydi.

3. Adım : Oyun İçi Ayarlar

Oyun için ayarlarda çok fazla önem taşıyor.

Oyunumuzu açtıktan sonra sırasıyla;

Ayarlar > Görüntü
kısmına geliyoruz.

cs-go-ayarlari.png
Ardından aşağıdaki görsellerdeki ayarları yapmanız gerekiyor.
cs-go-ayarlari2.png

Oyun içi ayarlarımızda bu kadardı. FPS değerlerinizi öğrenmek için konsolu açıp "net_graph 1" yazabilir ve FPS değerlerinize bakabilirsiniz.

Rehberimiz bu kadardı. Buraya kadar okuyan herkese teşekkür ederim. Biraz olsun işinize yaradıysa ne mutlu bana :D
Herhangi bir sorunuz var ise bana PM yolu ile veya discord üzerinden ulaşabilirsiniz.
Discord: MasterX#0001

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar